יום ראשון, 16 בנובמבר 2008

טיול לספרד

קראתי כתבה באתר חדשות ידוע (בעברית) שספרד מחליפה את איטליה בפופולריות שלה בקרב תיירים ישראליים.
אני ממש לא בטוח שזה נכון, נדמה לי שהכתב פשוט חיפש כותרת מעניינת לכתבה שלו, כי איטליה היא אחד היעדים הכי משמעותיים בתיירות החוץ של ישראל, תשאלו כל סוכן נסיעות ותקבלו תשובה דומה.

בכל מקרה, בהחלט ראוי לציין שספרד היא אחד היעדים הפופולריים ביותר באירופה, ולגבי מטיילים מהארץ הסיבה לכך היא עיר החוף הקטלאנית ברצלונה בצפון מזרח המדינה. יש הרבה מאוד מטיילים לברצלונה מאשר לשאר היעדים בספרד, וזה די מובן, כי בברצלונה ובסביבתה יש די והותר לטיול של כשבוע, ובגלל שספרד היא מדינה מאוד גדולה, רבים מעדיפים להתמקד באזור אחד בלבד ולא להתפרס על פני שטח גדול ולבסבס זמן וכסף בנסיעות ממקום למקום.

הצעירים נוטים דווקא לבלות באיים של ספרד ובראשם איביזה, כמובן, כאשר גם פלמה דה מיורקה הוא אי המהווה יעד תיירותי טוב. שם אפשר למצוא חופים משגעים, אווירה משוחררת, מסיבות ובכלל הרבה מאוד צעירים וצעירות המבלים ונהנים, כל זה קורה כמובן בעונת הקיץ בלבד, בשאר ימות השנה המקומות האלה די רגועים ואולי אפילו משעממים כי אין להם אטרקציות מהמעלה הראשונה.

מעבר לברצלונה או האיים יש כמובן את מדריד, סיביליה, טולדו (שאני בכלל לא בטוח שרבים ממש נמשכים אליה, סה"כ יש בה הרבה היסטוריה יהודית אבל בשביל טיול קליל שצריך לכלול אטרקציות תיירותיות ברורות לא מובן מה יש לחפש בטולדו...).

שורה תחתונה, אני לא מתכוון לומר כאן איזה מדינה עדיפה, ספרד או איטליה, כנראה שזה באמת עניין של טעם אישי ותלוי במה שכל אחד מחפש.

מה דעתכם?

תגובה 1:

Maya Cohen אמר/ה...

אני יכולה להבין את הפופולריות של ספרד, ביקרתי בה בצעירותי ואם היתה לי אפשרות עכשיו לטייל מחוץ למפה ישראל הייתי בבירור נוסעת לספרד.